HPE 453151-B21 network transceiver module 1000 Mbit/s SFP 850 nm
HPE 453151-B21. Maximum data transfer rate: 1000 Mbit/s, Interface type: SFP, Fiber optic connector: SX. Width: 1.57" (40 mm), Depth: 4.33" (110 mm), Height: 5.31" (134.8 mm)
SKU: 1976023
Manufacturer part number: 453151-B21
UPC: 4948382523518
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Weight15.9 oz
Width1.57"
Depth4.33"
Height5.31"
Harmonized System (HS) code85369010
Performance
Interface typeSFP
Fiber optic connectorSX
SFP transceiver standardSX
Wavelength850 nm
Maximum data transfer rate1000 Mbit/s
Maximum transfer distance21653.5"
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Weight15.9 oz
Width1.57"
Depth4.33"
Height5.31"
Performance
Interface typeSFP
Fiber optic connectorSX
SFP transceiver standardSX
Wavelength850 nm